O postavách
Dawson LeeryDawson Leery se narodil v březnu 1983 ve znamení ryb, což o něm leccos vypovídá. Je nerozhodný, citlivý, ale málo odhodlaný a podléhá duševní sklíčenosti. Má vysoké cíle, je přátelský, dobrý a má vyvinutý smysl pro spravedlnost. Nedovede ovládat své city a nedaří-li se mu podle jeho přání, podléhá stísněnosti. Žije intenzivním vnitřním životem, je idealista a nejraději by se pro své blízké zcela obětoval. Vidí všechny nesnáze, bolesti a útrapy bližních a chtěl by pomoci. Všechny jeho starosti jsou spíše starosti o druhé. Je věrný přítel, žije v jakémsi neskutečném světě a tak se dožívá mnohých zklamání.
Jeho nejlepší kamarádkou je Joey Potterová, kterou (jakož i Paceyho Wittera) zná od dětství. Netuší, že je Joey do něj zamilovaná, dokud se do města nepřestěhuje dívka z velkoměsta Jen Lindleyová. Pro Dawsona je to něco nového a lákavého, tak začne s Jen chodit. Potom si uvědomí, že divoká Jen není nic pro něj a vrátí se k Joey, kterou vlastně odjakživa miluje. Dawsonovi a Joey od začátku osud nepřeje, během druháku se dvakrát rozejdou. Jednou je to kvůli Joey (která chce najít sama sebe) a podruhé kvůli jejímu otci. Dawson odjede na prázdniny a setká se s jistou Evou, která je ve skutečnosti sestra Jen. Po návratu požádá Paceyho, aby se o Joey postaral. Když se probudí do skutečného světa, zjistí že Joey a Pacey mají zvláštní vztah. Žárlí a běsní. Nakonec se však s tím smíří, i když ztratí chuť k filmování a věnuje se fotografování. Když je ve čtvrťáku, do města přijede Paceyho starší sestra Gretchen, jeho první dětská láska. Začne s ní chodit, ale stále utíká za Joey. Mezi tím se seznámí s panem Brooksem, filmovým režisérem a natočí o něm dokument. Pan Brooks zemře a Dawson po něm všechno zdědí. Získané peníze věnuje Joey, aby mohla studovat na své vysněné škole. Gretchen si uvědomí, že Dawson miluje Joey a odjede. Po rozchodu Joey a Paceyho se Joey snaží získat nazpět, i když musí opustit filmovou školu v L. A. Plány mu přeruší otcova smrt a on se obětuje matce a sestře Lilian. Současně začne chodit s Jen, ale znovu jim to nevyjde, protože oni dva k sobě prostě nepatří. Jde na filmovou školu v Bostonu, seznámí se s Oliverem a u filmu se mu znovu začne dařit. Rozhodne se říct Joey, co k ní cítí. Když se mu to podaří, musí odjet do L. A. využít příležitost pracovat na filmu a je si jistý tím, že Joey na něj počká.

Joey PotterJoey Potter je velmi cílevědomá, pilná a chytrá. Uzavírá se do sebe a je velmi výbušná. Je dost konzervativní a upjatá. Přátelí se s Dawsonem už od dětství a on je jediný, kdo jí rozumí. Ví, čím Joey prošla - ve 13 jí zemřela matka, otec je ve vězení za držení drog, ona žije se svou starší sestrou Bessie, jejím manželem Bodiem a jejich synem Alexandrem. Dawsonův kamarád Pacey jí neustále trápí a pořád se hádají. Joey je do Dawsona zamilovaná, což tají, ale zároveň mu to neustále naznačuje (a jemu to ne a ne dojít). On si to uvědomí až po rozchodu s Jen. Když jsou s Dawsonem spolu, ona už ani neví co chce (ztratila cíl, tedy kromě vysoké), má v citech nepořádek a chce najít sama sebe. S Dawsonem se rozejdou a ona záhy na to začne chodit s Jackem, který zjistí, že je gay. A potom se dá s Dawsonem znovu dohromady. To nevyjde, protože jí Dawson přesvědčí, aby udala svého otce. Šok je pro ní, když se Dawson vrátí po prázdninách, jsou ve třeťáku, a on je jako úplně někdo jiný. Skamarádí se s vysokoškolákem A. J. Mollerem a hodně blíže se seznámí s Paceym, do kterého se zamiluje. Musí se rozhodnout mezi Dawsonem a Paceym. Nakonec se rozhodne pro Paceyho stráví s ním prázdniny na jeho jachtě "Pravá láska". Po necelém roce chození jí Pacey nechá. Je z toho zmatená, ale pochopí, že jejich vztah nebyl co dřív. Znovu to vypadá, že začne chodit s Dawsonem. Ale on jede na školu do L. A. a ona do Bostonu na Worthington. Tam se seznámí s Audrey. Nejprve se jí zdá jako bláznivá holka, ale stanou se z nich hodně dobré kamarádky. Audrey jí pomůže, když se Joey obviňuje ze smrti Dawsonova otce. Zakouká se do spolužáka Eliotta, asistenta Wildera a později do Charlieho, bývalého kluka Jen. Ale nakonec zjistí, že ten jediný pravý je pro ní Dawson.

Pacey WitterPacey Witter se narodil v lednu 1983, tudíž ve znamení kozoroha. Je přirozený bavič a průšvihář. Denní stereotyp jako škola ho nebaví a nechá se snadno vyprovokovat. Přesto je hodný a snaží se lidem okolo pomáhat. Vážnost situace zmírní nějakým vtípkem. Co se týče práce má smysl pro povinnost. Často je nedůvěřivý až uzavřený a proto je o něm těžké cokoli zjistit.

Pacey má tři starší sourozence a proto to doma jako smolař nikdy neměl lehké. Jeho otec a bratr Doug jsou šerifové, Gretchen je na vysoké škole a jeho nejstarší sestra je už vdaná a má tři děti. Pacey se zamiluje do učitelky Tamary, které také není lhostejný. Ale ve škole se to provalí a Tamara odjede. Záhy na to začne chodit s Andie, s novou šprtkou ve městě. Ta mu pomáhá s učením a on zjišťuje, že jeho rodiče, kteří mu tvrdili, že všechno zkazí, neměli pravdu. Andie však musí odjed do léčebny a Pacey je zase sám. Později ho Dawson požádá, aby se postaral o Joey. On to udělá a rád. Andie se vrátí a jak zjistí, že ho v léčebně podvedla, už s ním nechce nic mít. Na chvíli Pacey uzavírá s Jen dohodu o nezávazném sexu, ale to také brzy krachne. Pacey pomůže Potterovým zrealizovat projekt na penzion. Brzy si uvědomí, že Joey pro něj znamená něco víc, ale drží to v tajnosti. Žárlí, když se Joey seznámí s A. J. Mollerem z Harvardu, ale stále jí brání. Začne mít pocit, že Joey také něco cítí a svěří jí svoje city. Tušil správně a začnou se spolu scházet. Chce to říci Dawsonovi, ale ten to zjistil od Jen. Ztratí tím kamarádství s Dawsonem i Joey. Rozhodne se prázdniny strávit na "Pravé lásce" a nakonec se k němu připojí Joey.

Když se vrátí, doufá že se to s Dawsonem a Andie spraví. Nejde to tak snadno. Navíc se cítí vedle Joey méněcenný, musí dohánět třetí ročník zároveň se čtvrtým, protože oficiálně propadl a Pravou lásku mu zničila bouře. V tom svém zmatku a neklidu se rozhodne s Joey rozejít. Neproběhne to zrovna tím nejlepším způsobem. Na konci školního roku odplouvá do Karibiku na brigádu.

Pro prázdninách si v Bostonu najde v práci v restauraci jménem "Civilizace". To mu vyhovuje. Jeho šéf Danny z něj udělá šéfkuchaře. Pacey střídá holky dokud se nezamiluje do Joeyiny spolubydlící Audrey. Zmatek nastane, když se změní vedení Civilizace a ředitelkou se stane Alex Pearlová. Ta po Paceym hned vyjede. Audrey a Pacey se nepohodnou, ale nakonec se znovu dají dohromady.

Jen LindleyJen Lindley je holka z velkoměsta, zhýralá večírky a nóbl prostředím. Rodiče jí nachytaj s klukem a pošlou k babičce, Evelyn Ryanové. Na protest začne chodit s prvním klukem, kterého uvidí - Dawsonem. Zjistí, že do Dawsona je zamilovaná Joey, se kterou nejsou zrovna nejlepší kamarádky. Později se s Dawsonem rozejde, ale záhy na to ho chce získat zpátky. Zjistí, že je to nemožné, tak odbíhá od jednoho kluka ke druhému a dá se do party s mrchou Abby Morganovou. Abby ale zemře a z Jen se postupně stává dobrá holka, i když si to občeas nechce připustit. Jejím nejlepším kamarádem se stává Jack. Jen se zapřísáhne, že se od kluků bude držet dál, dokud se neseznámí s Henrym. On je sice takový dětský, ale jistým způsobem se jí líbí. Henry přejde na jinou školu a tam si najde jinou, tak je Jen znovu sama. Má tak trochu zmatek v tom, proč vlastně nenávidí své rodiče a chodí k psychiatrovi Dr. Frostovi. Ten jí pomůže a ona ví, na čem je. Po střední jde s Jackem na Boston Bay. Začne chodit s holkařem Charliem, který vlastně chodí s dvěma holkama najenou. Vylévá si srdce Dawsonovi a oni dva spolu znovu začnou chodit. Znovu to ckrachne, protože se ve vztahu s Dawsonem prostě nudí. Věnuje se rádiu a na prázdniny spolu s Jackem plánuje cetu na Costa Ricu. Ale Dawson jí přesvědčí, aby svým rodičům dala další šanci a byla o prázdninách u nich.

Jack McPheeJack McPhee se přestěhuje do Capeside spolu s matkou a Andie po smrti jeho bratra. Otec je opustil a on se stává hlavou rodiny, protože matka i sestra jsou na tom duševně špatně. Najde si brigádu v Ledárně a zakouká se do Joey. Chvíli spolu chodí, dokud si neuvědomí, že je gay. Všichni ho berou, jaký je, ale on ce pořád cítí odcizený a zmatený. Zcela mu vyhovuje přátelství s Jen. Seznámí se s Ethanem, do kterého se zamiluje, ale Ethan se brátí ke svému klukovi. Jack nastoupí do školního fotbalového družstva. Jen mu dohodí Tobyho, který se Jackovi zdá "moc gay", ale později spolu začnou chodit, i přesto že Jack odjede na Boston Bay. Jack vstoupí do studenstkého klubu Sygma Epsilon, i když s tím nikdo nesouhlasí. Rozejde se s Tobym a poškodí přáteství s ostatními. Když Jack zjistí, že ho přijali do klubu, jen aby si vylepšili reputaci, odejde. Musí dát dohromady staré přátelství s Jen. Na prázdniny spolu plánují cestu na Costa Ricu, ale z toho sejde, když Jen odjede za rodiči a on zůstane se svým kamarádem, který nutně potřebuje pomoct.

Andie McPheeAndie McPhee se hned po příjezdu seznámí s Paceym, se kterým si nepadnou do oka. Postupně se to změní a dokonce spolu začnou chodit. Mají spolu hezký vyrovnaný vztah. On je zábavný a romantický a ona chytrá a pomáhá mu se školou. Pacey netuší, že je Andie nemocná. Ale i když to zjistí, má jí stále rád. Andienin stav se zhorší po smrti Abby a odjede do léčebny. Tam se seznámí s podobně nemocným klukem a vyspí se spolu. Po návratu to řekne Paceymu, ale ten s ní už nechce nic mít. Ona ho má ale pořád ráda a neskrývá to. Ještě víc jí bolí, když se dá Pacey dohromady s Joey. Ale náladu jí vylepší její přijetí na Harvard. Nechá školy a odjede do Itálie. Kvůli tomu dokonce posune vysokou o jeden rok.

AudreyAudrey je holka z Los Angeles. Její máma si chce naustále připadat mladě, tak se obléká jako Audrey a nutí jí hubnout a chodit do posilovny. To se Audrey samozřejmě nelíbí a vyhovuje jí chodit na školu tak daleko od domova. Je spolubydlící Joey a díky jejich kamarádství je Audrey o něco míň bláznivá a Joey je míň upjatá. Audrey se hned dozví všechno, co je mezi Joey a Dawsonem a je si jistá tím, že oni dva jsou pro sebe stvoření. Audrey na první pohled vypadá jako "běhna", ale opak je pravdou (i když tím Paceyho trochu zmate). že se zamiluje do Paceyho jí připadá, jako by Joey zrazovala. Joey jí vyvede z omylu a Audrey začne s Paceym chodit. Nejprve pracuje jako průvodkyně po Worthingtonu a potom v Civilizaci jako číšnice. To se změní když restauraci převezme Alex Pearlová. Dostane padáka a myslí si, že jí Pacey podvádí. Pacey jí přesvědčí, že to není pravda a odjedou spolu do L. A.


zdroj :www.dawsons-creek.webz.cz


ZPĚT